PZKB: zakaz konkurencji

28-03-2012 Kategoria: pozostałe 
Oświadczenie PZKB o współpracy z konkurencyjnymi organizacjami budzi kontrowersje. Co o tym sądzicie...?

Treść oświadczenia:

 

Kluby członkowskie PZKB

 

Zgodnie z wytycznymi World Association of Kickboxing Organization odnośnie zakazu współpracy członków WAKO z konkurencyjnymi organizacjami w kickboxingu, Polski Związek Kickboxingu informuje, że członkowie PZKB mają bezwzględny obowiązek jego przestrzegania. Wobec członków PZKB łamiących  przepisy będzie prowadzone postępowanie dyscyplinarne skutkujące nawet wykluczeniem ze związku.

 

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Kickboxingu

 

Co o tym sądzicie? Podrzucę pierwsze argumenty do dyskusji...

Za: to wytyczne WAKO, międzynarodowej organizacji, do której należy PZKB i która jest bardzo prężna, zwłaszcza w kickboxingu amatorskim.

Za: to ponoć wytyczne MKOl, by unifikować kickboxing. Gdy uda się zebrać dyscyplinę pod jednym dachem, tytuły Mistrzów Świata będą coś oznaczały i łatwiej będzie wprowadzić kickboxing na Igrzyska (a tego wszyscy chcemy!)

Przeciw: o ile w amatorskim sporcie WAKO jest liderem i robi fajne rzeczy, to w zawodowym czasem jest kulawo z WAKO PRO. Mała liczba wydarzeń, duże (niekonkurencyjne) opłaty za wszystko, mały poziom profesjonalizmu... A przecież musimy dać coś w zamian, jak chcemy coś zabrać. Co zatem zostanie, gdyby przepis był w 100% respektowany?

Przeciw: inny pomysł na biznes, oparty o wspólną dyscyplinę. Jak WAKO i WAKO-ludzie nie lubią form przy muzyce czy planszowych rywalizacji dzieci - a inni ludzie robią to wyśmienicie - czy nie spróbować ich "wciągnąć do siebie" zamiast zdyskwalifikować?

 

Ciekawy jestem, co o tym wszystkim myślicie?