Ventspils 15-16.03.2014

18-03-2014 Kategoria: wyniki K-1 wyniki Kick Light wyniki Full-Contact
Wyniki Polaków z Międzynarodowego Turnieju Latvia Open

Polacy łącznie zdobyli 10 medali (trzy złote, cztery srebrne, trzy brązowe) w dwudniowych zawodach, z udziałem 150 kickbokserów z Łotwy, Litwy, Rosji, Estonii, Finlandii i Polski.

Sebastian Truchan brąz - senior kick light 74 kg

Zawodnikom towarzyszyli Trenerzy Piotr Siegoczynski, Piotr Malinowski i Sędzia Krzysztof Kacperski.

Relacja Kickboxing Panzer Suwałki:

Ogromny sukces suwalskich kick-boxerów!!!!!

Mamy dwóch vice mistrzów Łotwy i dwóch brązowych medalistów mistrzostw tego kraju !!!

W miniony weekend 14-16 marca w Ventspils odbyły się otwarte mistrzostwa Łotwy w kick-boxingu - Latvia Open.

Zawodnicy klubu Panzer Suwałki zdobyli 2 srebrne i 2 brązowe medale!

Dawid Krajewski po eliminacjach kategorii do 94 kg. spotkał się w finale z mistrzem świata w K1 Reinisem Porozovsem z klubu Budo Riga. Po równej walce nasz zawodnik został vice mistrzem Łotwy.

Emil Korżyński w kat. do 69 kg. w półfinale nieznacznie uległ późniejszemu zwycięzcy tej kategorii, Łotyszowi Vitalijowi Usovs, zdobywając brąz.

W kategorii do 74 kg Sebastian Truchan w walce półfinałowej musiał uznać wyższość medalisty mistrzostw świata w full kontakcie Linardsa Pozdisevsa zdobywając także medal brązowego kruszcu.

Dominik Szczodruch w kategorii do 74 kg po wygranym półfinale z Rolandsem Parasigs-Parasinsem w finale nieznacznie uległ reprezentantowi Łotwy, zdobywając vice mistrzostwo tego kraju.

W zawodach brali udział zawodnicy z Łotwy, Litwy, Rosji, Estonii, Finlandii i Polski.

Relacja Piotra Siegoczyńskiego:

Gwiazdą turnieju była Dorota Godzina (56 kg), która wygrała bezdyskusyjnie formułę K-1 rules pokonując wszystkie rywalki przez KO oraz formułę full contact pokonując w finale niezwykle waleczną zawodniczką z Finlandii.

Pierwsze miejsce wywalczył również Marcin Nasiadko (63 kg) w formule kick light.

Srebrne medale wywalczyły w full contact Agnieszka Wiśniewska (70 kg) oraz Olga Pomaska (52 kg).

Olga w finale walczyła z brązową medalistką Mistrzostw Świata w boksie z Finlandii, a Agnieszka z zawodniczką z Estonii.

Brązowy medal wywalczył Artur Obuchowski (63 kg) w kick light juniorów. W turnieju uczestniczył ponadto Jarek Malinowski ale nie zdołał pokonać Łotysza, późniejszego triumfatora turnieju.

Źródło: Facebook