Categories: Muay Thai
      Date: 02-10-2006
     Title: Rafał Simonides Mistrzem Świata!
Z pewnym opóźnieniem uzupełniamy tę lukę informacyjną na kibo.pl. Ale ze szczerymi gratulacjami informujemy, że 18 września 2006 Rafał Simonides wywalczył pas Interkontynentalnego Mistrza Świata MuayThai federacji WMC.

Jak podaje strona ThaiBoxing.pl - Rafał Simonides to zawodnik Małopolskiego Zrzeszenia MuayThai RACZADAM, którego promotorem i trenerem jest Rafał Szlachta. Jego przeciwnikiem był taj Wech "Ringmaster?, wielokrotny mistrz Tajlandii, mistrz stadionu Raczadamnen oraz Mistrz Świata WMC, mający na swoim koncie prawie 300 walk zawodowych.

Walka miała miejsce na wyspie Koh Samui w Tajlandii, podczas wielkiej gali MuayThai z kampanią MuayThai przeciw narkotykom. Wydarzenie zgromadziło olbrzymią publiczność i było transmitowane przez tajska telewizję na żywo.

Walka Rafała była bardzo ciężka i emocjonująca. W pierwszej rundzie Rafał mocno poczuł kopnięcia na udo wykonane przez przeciwnika, ale szybko zaczął się rewanżować precyzyjnymi uderzeniami łokciami. Po kilku akcjach rozciął czoło Taja, a kilka chwil później kolanem na głowę położył przeciwnika na deski. Po liczeniu taj stanął do dalszej walki i starcie nabierało coraz większych obrotów. W piątej rundzie Rafał napierał cały czas na przeciwnika, wykonał piękne i trudne technicznie obrotowe kopnięcie na twarz Taja, który upadł i był ponownie liczny. Decyzją sędziów Rafał Simonides wygrał i zdobył pas Interkontynentalnego Mistrza Świata MuayThai federacji WMC, co jest wielkim sukcesem dla obcokrajowca na "ziemi tajskiej".

Rafał jest pierwszym Polakiem, który miał możliwość i wywalczył tak prestiżowy tytuł w MuayThai. Jest on na najlepszej drodze, aby zakwalifikować się do walki o tytuł zawodowego Mistrza Świata federacji WMC.

Źródło: ThaiBoxing.pl