KICK LIGHT schedule - SATURDAY

KICK LIGHT - SOBOTA - PLANSZA A / KICK LIGHT - SATURDAY - TATAMI A

SOBOTA - START 9:00

Walka 1, 1/4 Senior Kick Light -74kg
Andrzej Modzelewski (mks wicher kobyłka)Damian Chiliński (ZAMEK Kurzętnik)
3 - 0
Walka 2, 1/4 Senior Kick Light -74kg
Kamil Ruta (mks wicher kobyłka)Artur Osuchowski (Akademia im.J.Długosza Częstochowa)
3 - 0
Walka 3, 1/4 Junior Kick Light -74kg
Matus Sedlak (Edymax Kicxbox Team Bardejov)Dominik Błoch (Łaski Klub Sztuk Walki)
0 - 3
Walka 4, 1/4 Junior Kick Light -79kg
Štefan Tomka (Kickboxing Fighters Club /KFC/ - Lučenec)Alan Kapeliński (K.S.W. Włocławek)
3 - 0
Walka 5, 1/2 Senior Kick Light -69kg
Adrian Durma (Elbląski Kulb Karate)Jędrzej Rajca (HALNY Nowy Sącz)
3 - 0
Walka 6, 1/2 Senior Kick Light -89kg
Bartosz Kaczmar (ZKS Gwardia)Cyprian Grzęda (TKKF Siedleckie)
0 - 3
Walka 7, 1/2 Kadet Starszy Kick Light -69kg
Patryk Orzechowski (SKT TIGER Dzierżoniów)Kamil Garncarczyk (LUKS Jas-POL Krynica-Zdrój)
AB1 -
Walka 8, 1/2 Kadet Starszy Kick Light -63kg
Konrad Garncarczyk (LUKS Jas-POL Krynica-Zdrój)Lukáš Telek (Kickboxing Fighters Club /KFC/ - Lučenec)
- AB1
Walka 9, 1/2 Juniorka Kick Light -65kg
Sandra Slováková (Kickboxing Fighters Club /KFC/ - Lučenec)Monika Błaszczyk (LUKS Jas-POL Krynica-Zdrój)
0 - 3
Walka 10, 1/2 Juniorka Kick Light -55kg
Alexandra Nižniková (Panter Prešov Slovakia)Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra)
0 - 3
Walka 11, 1/2 Junior Kick Light -63kg
Bartosz Zając (HALNY Nowy Sącz)Sobek Matus (Edymax Kicxbox Team Bardejov)
3 - 0
Walka 12, 1/2 Junior Kick Light -57kg
Damian Hosa (SKF Boksing Zielona Góra)Kacper Józefiak (SKT TIGER Dzierżoniów)
3 - 0
Walka 13, 1/2 Senior Kick Light -74kg
Andrzej Modzelewski (mks wicher kobyłka)Piotr Ruciński (UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY POWER SIEDLCE)
2 - 1
Walka 14, 1/2 Senior Kick Light -74kg
Kamil Ruta (mks wicher kobyłka)Lukas Debnar (Panter Prešov Slovakia)
DQ -
Walka 15, 1/2 Junior Kick Light -74kg
Dominik Błoch (Łaski Klub Sztuk Walki)Norbert Opara (mks wicher kobyłka)
DQ -
Walka 16, 1/2 Junior Kick Light -74kg
Richard Katona (Kickboxing Fighters Club /KFC/ - Lučenec)Dawid Wiergowski (ZAMEK Kurzętnik)
0 - 3
Walka 17, 1/2 Junior Kick Light -79kg
Štefan Tomka (Kickboxing Fighters Club /KFC/ - Lučenec)Michał Jaworski (KS Orient Częstochowa)
3 - 0
Walka 18, 1/2 Junior Kick Light -79kg
Piotr Kołakowski (ZAMEK Kurzętnik)Michał Król (UKS Astra Krynica-Zdrój)
0 - 3
Walka 19, FINAL Senior Kick Light -63kg
Przemysław Gorczowski (HALNY Nowy Sącz)Bolesław Nowak (mks wicher kobyłka)
- DQ
Walka 20, FINAL Senior Kick Light -84kg
Wojtek Wiśniewski (ZAMEK Kurzętnik)Patryk Suski (HALNY Nowy Sącz)
RSC2 -
Walka 21, FINAL Kadet Starszy Kick Light -52kg
Rafał Sitek (mks wicher kobyłka)Erik Nižnik (Panter Prešov Slovakia)
3 - 0
Walka 22, FINAL Juniorka Kick Light -60kg
Elżbieta Gerc (mks wicher kobyłka)Karolina Gleisner (SKF Boksing Zielona Góra)
1 - 2
Walka 23, FINAL Junior Kick Light -84kg
Mateusz Wójtowicz (Polonia Rzeszów)Tomáš Votava (Kickboxing Fighters Club /KFC/ - Lučenec)
3 - 0
Walka 24, FINAL Junior Kick Light -69kg
Jozef Karnis (Edymax Kicxbox Team Bardejov)Daniel Bubel (KS Orient Częstochowa)
3 - 0
Walka 25, FINAL Junior Kick Light -89kg
Konrad Piąstka (Łaski Klub Sztuk Walki)Michał Bobrowski (SKT TIGER Dzierżoniów)
0 - 3
Walka 26, FINAL Senior Kick Light -69kg
Adrian Durma (Elbląski Kulb Karate)Bolesław Nowak (mks wicher kobyłka)
3 - 0
Walka 27, FINAL Senior Kick Light -79kg
Artur Iwaniuk (TKKF Siedleckie)Kamil Ruta (mks wicher kobyłka)
0 - 3
Walka 28, FINAL Senior Kick Light -89kg
Cyprian Grzęda (TKKF Siedleckie)Leszek Jobs (ZAMEK Kurzętnik)
3 - 0
Walka 29, FINAL Kadet Starszy Kick Light -69kg
Patryk Orzechowski (SKT TIGER Dzierżoniów)Mateusz Radzikowski (UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY POWER SIEDLCE)
2 - 1
Walka 30, FINAL Kadet Starszy Kick Light -63kg
Lukáš Telek (Kickboxing Fighters Club /KFC/ - Lučenec)Kamil Pazgan (LUKS Jas-POL Krynica-Zdrój)
0 - 3
Walka 31, FINAL Juniorka Kick Light -65kg
Monika Błaszczyk (LUKS Jas-POL Krynica-Zdrój)Dominika Gleisner (SKF Boksing Zielona Góra)
1 - 2
Walka 32, FINAL Juniorka Kick Light -55kg
Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra)Klaudia Cichoń (LUKS Jas-POL Krynica-Zdrój)
- DQ
Walka 33, FINAL Junior Kick Light -63kg
Bartosz Zając (HALNY Nowy Sącz)Kristián Kmeť (Kickboxing Fighters Club /KFC/ - Lučenec)
3 - 0
Walka 34, FINAL Junior Kick Light -57kg
Damian Hosa (SKF Boksing Zielona Góra)Dawid Durma (mks wicher kobyłka)
WO -
Walka 35, FINAL Senior Kick Light -74kg
Andrzej Modzelewski (mks wicher kobyłka)Kamil Ruta (mks wicher kobyłka)
WO -
Walka 36, FINAL Junior Kick Light -74kg
Dominik Błoch (Łaski Klub Sztuk Walki)Dawid Wiergowski (ZAMEK Kurzętnik)
RSC1 -
Walka 37, FINAL Junior Kick Light -79kg
Štefan Tomka (Kickboxing Fighters Club /KFC/ - Lučenec)Michał Król (UKS Astra Krynica-Zdrój)
2 - 1

The end